Slip-Up

Vücutta yağ dokusunun biriktiği yere pasif jimnastik yapar. Vücuda yerleştirilen elektrodlar ile doğru akım kullanılır.Böylelikle bölgesel dolaşıı artar. Sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını sağlar. Vücut cildin kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. Uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Kaslara spor etkisi yapar. Depolanmış yağları enerjiye dönüştürüp harcar.

özellikle kadınların çok fazla şikâyet ettiği ve rahatsızlık duyduğu estetik olarak görünümü bozan bir deri rahatsızlığıdır. Selülit tedavisinde kullanılan Slim-up 16 elektrotun uzun adalenin baş ve sonuna bağlanması suretiyle kasların hareket ettirilmesini sağlayan bir yöntem olarak işlevini yapar. Uygulama sırasında cihazın kızılötesi ışınlar vermesi ile metabolizma hızlanır; kalça, karın ve bacaklardaki lokal bir şekilde yağlar azaltılarak kasların sıkılaştırılması sağlanır.

6 infrared ışık kaynağından çıkarak deri tabakalarına geçerek derin dokularda ısı artışı sağlayan ışınlar; kan dolaşımını uyarır ve dokudaki yağ metabolizmasının artmasını sağlar. Vücudun şekillendirilmesi için oldukça faydalı etkiler yaratan Slim-up selülit problemlerine kesin çözümler getirebilecek bir cihaz olarak oldukça önemlidir. Vücudun şekillenmesini sağlarken ayrıca kilo kaybına da yardımcı olan Slim-up uygulaması Amerika Gıda ve ilaç dairesi FDA ve CE tarafından onaylı bir teknolojidir.

 

Slim-up vücutta lenf noktalarına yaptığı basınçlı uyarılarla; ayaktan göğüs altına kadar basınçlı bir terapi uygular. Vücuttaki lenfatik devrenin dolaşımı hızlandırmak suretiyle damarlar arasında biriken sıvı ve ödemi yok eder. Çeşitli hastalıklar nedeniyle oluşan ödem tedavisinde de bu uygulama yapılmaktadır.

Slim up selülite nasıl fayda sağlar?

Slim-up uygulaması yöntemi oldukça etkili olarak selülit tedavisinde yarar sağlamaktadır. Selülitler genelde dolaşım bozukluğu olarak ortaya çıkar. Dolaşım bozukluğunu gidermek suretiyle basınç masajı yapar ve dokular arasındaki biriken sıvı drene edilir. Liposuction gibi cerrahi operasyonlar sonrası ortaya çıkan hematom ve ödemlerin tedavisinde uygulanan bir yöntemdir. Kan ve lenf dolaşımı durgunluğu ile savaşan ve drenaj etkisinin yardımıyla da selülitleri yok eden Slim-up; kalça, karın ve bacaklarda lokal bir şekilde oluşan yağları azaltır ve kasları sıkılaştırır. Selülit sorununa somut çözümler getirir. Portakal kabuğu görüntüsü % 65’lik oranda azalır. Vücudun şekillenmesini sağlayarak metabolizmayı hızlandırır; kilo kaybı yaratır.