PRP

PRP tedavisi, cilt gençleştir­me yöntemlerinin en etkili ve en iyi cilt tedavisi veren yöntemlerinden biridir.Trombositler, çeşitli sebeplerden dokularda oluşan hasarların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için ihtiyaç duyulan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir PRR dokulara enjekte edilen bölgede büyüme faktörleri açığa çıkarak yeni kollajen oluşumunu hızlandırır. Dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

Erkek tipi saç dökülmesinde genellikle 4 haftalık aralarla 3-4 seans olarak uygulanır. Sonucun kalıcı olması için 4 ayda bir tek seanslık idame tedaviler uygulanır.

Saçta PRP uygulaması ağrılı mıdır?

Hastanın konforu ve tedavinin minimum ağrı ile yapılabilmesi için uygulama öncesi tedavinin yapılacağı saçlı bölgeye lokal anestezik uygulanabilir.

Saç PRP‘si uygulamasından sonra ne zaman günlük hayata dönülebilir?

Uygulamadan hemen sonra normal aktivitelere dönülebilir.

Saç PRP ‘si uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamanın yapıldığı gün terlemeye neden olan aktivitelerden kaçınılmalı ve saç yıkanmamalıdır. Ertesi gün saç yıkanabilir.

PRP Nedir?

Trombosıtten zengin plazma demektir. Kişinin kendi kanından basit bir işlem sonrası elde edilen trombositten zengin serum deri içine küçük miktarda enjekte edilmesi yoluyla uygulanır.