İple yüz germe Nedir?

İple yüz germe bir cerrahi işlemdir fakat bir ameliyat değildir. Yüz germe işlemleri bu sebepten dolayı mutlaka alanında uzmanlaşmış bir hekim tarafından yapılmalıdır. Yüz germe operasyonu farklı şekillerde de adlandırılmaktadır. Bu isimler; İple Yüz Asma / Askılama, İple Yüz Gençleştirme, Ameliyatsız Yüz Germe, İple Yüz Estetiği 'dir.

İple yüz germe işlemi, bu işlem için özel olarak tasarlanmış iplerin, deri altındaki dokuları altındaki dokuları askıya alması için konumlandırılması ile yapılır. İpler, kanüller içinde yer alır bu şekilde kolay uygulama yapılır. Öncelikle hastanın işlem esnasında acı hissetmemesi için lokal anestezi ile uygulama alanı uyuşturulur. Daha sonra kanüller deri altına batırılır. İçlerinde bulunan ipler deri altına itilmeden önce öngörülen tüm noktalara kanüller batırılır. Batırılan kanüller tamamlandıktan sonra, ipler kanül içinden olması gereken yere itilir ve gerekli ise elle haricen bir ilerletme masajı yapılabilir. Daha sonra güneş koruyu bir krem sürülerek işlem tamamlanır. Tek seferde yapılan bu uygulamanın sonuçları başarılıdır.

Ameliyatsız yüz germe örümcek ağ tekniğiÇoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılması gerekmektedir. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir.

İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olabilmekte ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir. Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre daha düşük düzeydedir.

İşlemin sonrasındaki ilk günde başınızı kaldırmak ve yüksekte tutmak, şişlikleri azaltmaya yardım edebilir. Sonuçlar ise işlemin hemen ardından kısmen fark edilse de tamamlanmış gerçek sonucu birkaç hafta sonrasında görülebilmektedir.

İple Yüz Germe Tedavisinde Kullanılan İpler ve Özellikleri

Ameliyatsız yüz germe işleminde kullanılan ipler özel olarak tasarlanmış iplerdir. Yapısal olarak, deri altında yer bulduğu andan itibaren içerdiği maddeler ile elastin ve kollajen yapımını destekler bu nedenle hem gençilk sağlar hem de deri sağlığını olumlu yönde etkiler. Yüz germe işleminde kullanılan ipler; düz, kılçıklı ve konili gibi farklı şekillerde üretilmektedir. Bu özellikleri ile ipler farklı derecelerde askılama ve farklı yüz kordinatlarında daha sonuçlar alınmasını sağlar.