Oksijenterapi

Cilt hücrelerini yenilemeye, cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaya, akne, güneş lekesi, sivilce lekeleri gibi lekelerin azalmasına, Dokuların canlanmasına, Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini artmasına, Cildin nemlenmesine, Gözaltı torbalarının görünümünün azalmasına, Güneş ve sivilce izlerinin açılmasına, Cildin canlı,berrak ve pürüzsüz bir görünüm almasına Cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımlarında da deforme olmuş ve sarkmış dokunun sıkılaştırılmasında, Ciltteki sarkma ve deformasyonların azaltılmasında kullanılan yardımcı bir uygulamadır.

İnsan vücudundaki oksijen; yaşa, obeziteye, sigara kullanımına, hava kirliliğine ve strese bağlı olarak azalabilmektedir. Oksijenin azalması, ruh ve beden sağlığını kötü yönde etkilemekte ve yaşlanma sürecini hızlandırmaktadır. Bütün bu sorunlara karşı oksijen terapisi, vücudun oksijen açığını kapatarak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

Oksijen Terapi Nedir?

Deri ve derialtı tabakalarını destekleyecek ve tedavi edecek cilt bakım ürünlerinin yüksek basınçlı oksijen yardımıyla derinin alt katmanlarına kadar indirilmesi ve cildin oksijenlendirilmesi amacı ile yapılır.<br /> Oksijen ile bakım uygulaması yüz bölgesinde, boyun, el ve özellikle havasız kalan saçlar kullanım alanlarıdır.