MLS

Son yıllarda bütün dünyada önemli bir sorun olarak ortaya çıkan kilo ile mücadele etmek için her geçen günde yeni teknolojik cihazlar ve sistemler geliştiriliyor. Uzmanlar, son yıllarda sıkça kullanılmaya başlayan Morfo Lipo Sculpture (MLS) uygulaması,Bölgesel yağlanma ve selülit tedavisi için dünyada gelinen en son teknolojik gelişme olarak tanımlanan ve Fransız bilim adamları tarafından bulunan MLS yöntemi yağları sıvılaştırarak yok ediyor.

MLS’in özel bir parçası olan Analiz sistemi ile hedef yağ dokusunun özelliklerini ve boyutlarını ölçülür. Analiz sonucunda hedef yağ dokusunun hangi formülle, kaç defa ve nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğunu belirlenir.

Enjeksiyon işlemi; Sonuç üreten ana işlem olup bu işlemde analiz sonucundaki formüle göre hazırlanmış sıvı (hipoosmolar sıvı) karışımını lokal anestezik bir madde ile karıştırıp hedef yağ dokusu içine ağrısız ve acısız bir şekilde enjekte edilir. İçerisi hipoosmolar sıvı ile şişirilmiş yağ dokusunun üstüne dışarıdan ultrasound pedleri bağlayarak, yüksek doz ses dalgaları ile yağ hücrelerinin patlamasını sağlanır.

Patlatıp sıvı hale getirilmiş yağ dokusunun vücuttan atılımını sağlayan Lenfatik Drenaj sistemi ile lenf drenajı yapılır. En son olarak da Manyetoterapi ve İnfraruj battaniyesi ile o bölgenin sıkılaşıp, düzleşmesini sağlanır.