Mikrodermabrazyon

1980'li yılların ortalarında Avrupa'da kullanılmaya başlanan mikrodermabrazyon, alüminyum oksitten oluşan çok ince ve küçük yapıdaki kristal parçacıkların özel bir sistem ile cilt yüzeyine püskürtülmesi, güçlü bir sürtünme etkisi ile problemli tabakanın soyulması ve daha sonra bu taneciklerin, soyulan ölü deri ile birlikte vakum yöntemi kullanılarak cilt yüzeyinden uzaklaştırılması yöntemidir.

Mikrodermabrazyon ile cildin epidermis tabakası yüzeysel olarak, aşamalı bir şekilde soyulur. Böylece cilt yüzeyinde oluşan iz, kırışıklık ve lekeler problemin derecesine göre, soyulmanın etkisiyle giderilir. İşlem uygulanırken cilt yüzeyinde kan dolaşımının artmasıyla hücre yenilenmesi hızlanır ve böylece alttan canlı, taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Son derece etkili ve güvenilir bir cilt yenileme tekniğidir.

İşlemin yapılabilmesi için cilt yüzeyinde bir problem olmasına gerek yoktur. Cilt yapısı ve yaş göz önünde bulundurularak birkaç senede bir belli kürlerin uygulanmasıyla son derece etkili bir anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) etki sağlanmış olur.

Kimler Mikrodermabrazyon Uygulaması Yaptıramaz?

Derin kırışıklıkları ve yara izleri olan, pürüzlerini tedavi ettirmek isteyen kişilerde kullanılmaz.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Uygulama yapılacak kişinin problemine göre uygulama sayısı değişiklik göstermektedir.

Seanslar mevcut probleme göre değişen 6- 8 seanslık bir uygulama programı gerektirebilir.

Yan Etkileri Var mıdır?

Mikrodermabrazyon anestezi gerektirmeden uygulanabilen bir yöntemdir. İşlemden sonra kişi günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebilmektedir. Bu uygulamada kimyevi bir madde kullanılmamaktadır

Kullanım alanları

Akne izleri tedavisi - Cilt lekeleri Çatlak tedavisi - Ameliyat izleri -<br /> Kollajen dokusunu geliştirme - Kırışıklık azaltma - Cilt tonu ve nem dengesinin düzeltilmesi