Mezoterapi

Özellikle kadınların yaşadığı başlıca sıkıntılardan biridir. Ergenliğin başlama sürecinden başlayan bu sağlıksız durum doğum ve cildin gelişmesi ile birlikte de selülit oluşumu gerçekleşebilir. Sadece ergenlik ve doğumun değil, sağlıksız beslenme de selülitin oluşmasına neden olabilir. Alınan kilolar ile birlikte de hiç kurtulamayacağımızı sandığımız bu durumdan kurtulmak artık mümkün.

Yöntem teknik olarak bölgesel kan ve lenf akımını düzenleyici, portakal kabuğu görüntüsünden sorumlu olan fibröz sert bağların kopmasını sağlayan, derinin altına hapsolmuş ve vücut tarafından kullanılmayan yağı eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli vitaminlerin karışım halinde cilt altına çok ince iğneler ile verilmesidir.

Selülitin olduğu her bölgeye uygulanabiliyor mu?

Bel, basen, kalça, üst – iç bacak, diz, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı tüm bölgelerde uygulanabilir.

Seansların süresi ve aralaıkları ne kadardır?

Uygulama bölgesine göre değişmekle birlikte bir seans 10- 15 dakika sürüyor. Seans araları genellikle 1-2 haftadır.

Uygulanacak karışım nasıl seçilmekte?

Enjekte edilecek maddeler kişiye ve amaca uygun şekilde seçilmektedir.

Mezoterapi işleminin maliyeti nedir?

İşlemin maliyeti yapılacak bölge genişliğine ve periyodik tekrarına göre değişir. Bilgilendirme amaçlı, ücretsiz bir muayene ve ön görüşme için kliniğimizden Uzman Dermatoloğumuzdan randevu isteminde bulunabilirsiniz.

Kaç seans uygulanıyor?

Seans sayısı hastanın yağlanma şekli ve selülit tipine göre farklılık gösterse de ortalama 8-12 seans uygulanır. Sellülit tedavisi tamamlandiktan sonra 2′ser aylik ara ile tek seans mezoterapi, sellülitin tekrarlanmamasi açisindan önemlidir. Hastanemizde mezoterapi uygulanan hastalara diyetisyenimiz tarfindan kisiye özel diyetler de düzenlenmektedir. Tedavi sirasinda ve sonrasinda spor (yürüme ve yüzme) ve uygun diyet yasam tarzimiz olmali, stresten kaçinmaliyiz. Günde yaklasik 2 lt su tüketmeliyiz.