Lipofreeze

Lipofreeze (Soğuk Lipofreeze), yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip, onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.

Bu yöntem yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren, liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri, belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için (öleceği için), vücut silüetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökme olmaz.

Ayrıca Liposuction sonrası görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve yaşam kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Cihaz düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak, pannicullus denen yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri, normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir.

Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -7 dereceye kadar soğutulmaktadır. Yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır.

Lipofreeze tedavisi Etkisi

Lipofreeze tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 - %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir.