Lazer Epilasyon

Düşük enerjili lazer yardımıyla istenmeyen tüyler güvenli bir şekilde, kolayca yok edilebiliyor.</p> <p>Hem kadınlar hem erkekler en önemli estetik sorunlarından biri olan aşırı tüylenme probleminden kurtulmak için Lazer Epilasyonu deneyebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulaması üç basamaklı bir süreçtir. Lazer epilasyon öncesinde uygulamanın yapılacağı alan temizlenir ardından bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılır jel sürülerek lazer uygulamasına başlanır. Lazer epilasyonda verilen enerji nüfuz ettiği deriden geçerek tüy folikülündeki pigment tarafından emilmekte ve tüy folikülleri etkisiz hale getirilmektedir. Lazer epilasyonun yapılacağı bölgeye göre işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Lazer epilasyonun ardından en fazla bir birkaç sonra tüyler kendiliğinden dökülür.

 

Lazer epilasyon güvenli midir?

Doğru vakalarda, doğru dozla kullanıldığı takdirde lazer epilasyon son derece güvenli bir yöntemdir. Ayrıca lazer epilasyon cihazları FDA onaylıdır.

 

Lazer epilasyonun ağda ve traş gibi geleneksel yöntemlere göre üstünlüğü nelerdir?

Lazer epilasyon diğer yöntemlere oranla uygulama alanlarında kısa sürede ve etkili çözüm sağlar. Ayrıca özel bakım da gerektirmez.

Leke ve yanık riski var mı?

Deriye rengini veren melanin pigmenti fazla ise yani, cilt esmer veya bronzsa etkilenme riski vardır. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde ve güneş banyosundan sonra yapılan uygulamalarda, lazer öncesinde test atışı yapılır. Uygunsa, lazer`e başlanır. Kalıcı bir leke ya da yanığa maruz kalmaz.

Yaz aylarında lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi?

Tam koruma sağlayan, yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılarak lazer`e yaz aylarında da devam edilebilir, hiçbir sakıncası yoktur.

Yüz – Ense – Boyun – Kulaklar – Koltuk altı – Sırt – Kalça – Bacak – Omuzlar –  Gövde – Göbek – Bel bölgesi – Göğüs üstü – Bikini çizgisi