Fraksiyonel Lazer

Dünya üzerinde kullanılan en derin iz ve kırışıklık tedavi yöntemidir. Oldukça derin etkili olduğu gibi yan etkileri de ciddi olabilir. Bu sebeple son 5 yıldan beri “Lazer Dermatoloji” dünyasında devrim niteliği taşıyan ve bu sistemin yan etkilerini neredeyse sıfıra düşüren “Fraksiyonel CO2 Lazer” geliştirilmiştir.</p> <p>Günümüzde “Akne İzleri, Gözenekler ve Kırışıklık Tedavisi” adı altında uygulanan yöntemler yetersiz kalabilmekte. Yıllardan beri deri yaşlanması, kırışıklıklar ve akne (sivilce) izlerinin tedavisinde farklı yöntemler kullanılmıştır.

Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi

Cildin daha iyi, canlı, parlak hale getirilmesi, kırışıklıkların tedavisinde fraksiyonel lazer oldukça etkili tedavi yöntemidir. Özellikle yüzeyel ve orta dereceli kırışıklıklar bu tedavi ile geçebilirken, derin kırışıklıklar hafifleyecektir. Gözeneklerin daralması, sıkılaşması meydana gelmektedir. 3-5 hafta aralarla 3-5 seans yapılması gerekmektedir.

El Gençleştirme

Fraksiyonel lazer ile düzenli uygulamalar sonucunda eldeki kırışıklıklarda düzelme meydana gelmektedir. CO2 lazer ilede bu bölgedeki koyu renkli lezyonlarda giderilebilmektedir.

Bu süre yapılan uygulamanın derinliğine ve kişisel özelliklere bağlıdır. Örneğin, çok yıpranmış, kırışıklığı veya iz derinliği fazla olan ciltlerde yapılan daha derin uygulamalarda 7-10 gün kadar devam eden bir kızarıklık söz konusu olabilir. Bunu istemeyen kişilere bir seans yerine daha hafif birkaç seans uygulanabilir. Hasar miktarı az olan kişiler ise tedavi sonrası 4 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler.

Sivilce İzlerinin Lazer İle Tedavisi

Sivilcelerden kalan izler, ameliyatsız olarak en aza indirilebilir. Fraksiyonel lazer ile ortalama 3-6 seans içerisinde büyük oranda izler azalacaktır. Uygulama sonrası downtime yani kızarıklık döneminin oldukça kısa olması, hastaların kolaylıkla günlük yaşamlarına dönmelerini sağlar. Fraksiyonel lazer haricinde CO2 lazer ile de, kızarıklık dönemi daha fazla olacak şekilde ablatif bir soyma işlemide yapılabilmektedir.

Lazerle Ben (Nevus) Tedavisi

Ben yani nevuslar cerrahi olarak alınabileceği gibi lazer ile de tedavi edilebilmektedir. Lazer ile alınacak benler iyi huylu olmalıdır. Epidermal ve dermal nevuslar lazer ile tedavi edilebilirken, çok derin kökü olan lezyonlar ve deri kanserleri ise cerrahi olarak çıkartılmalıdır. İyi huylu benler, CO2lazer ile tek seferde iz bırakmadan tedavi edilebilmektedir.