YÜZ ESTETİK OPERASYONLARI

Artık gençliğin ve güzelliğin doğallıkla neredeyse eşit anlama geldiği günumüzde yeni ameliyat tekniklerinin yanısıra çok çesitli yardımcı tedavi seçenekleri kombine olarak hastalara uygulanmakta ve çok doğal başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Yüzün alt kısmı ve boyun kısmına uygulanan gerginleştirme işlemidir. Bu işlemde kulak önü, yanaklar, çene altı ve boyun derisinin gevşekliğinin giderilmesi amaçlanır.

Yüz germe ve boyun germe

Yüzün alt kısımlarının ve boynun daha gergin ve genç görünmesini amaçlamak için yapılan işlemdir. Bu işlemle ağız yan taraflarında sarkıklıklar alınır ve yüz daha oval hale getirilerek çene kemiği sınırları daha belirgin hale gelmiş olur. Fazla deri kulak kenarından çıkartılarak yüz ve boyun cildinin gergin durması amaçlanır. Boyunda da gevşeklik ve sarkıklık fazla ya da fazla yağlanma fazla ise ilaveten çene altından da küçük bir kesi yapılması boynun daha iyi düzeltilmesini sağlar. Genellikle genel anestezi ile yapılır bir gece hastanede kalınması tavsiye edilir.

Mini yüz germe

Normal yüz germeden daha küçük çapta bir işlemdir. Çene altına kesi gerekmez. Lokal anestezi ile yapılabilir. Kulak önünden yapılan kesi ile fazla deri alınır ve yüz alt kısımlarında, ağız yan tarafları ve çene alt sınırında gerginlik sağlanır. Bunda da daha oval bir yüz şekli elde edilir. Hastanede kalınması gerekmez. 

Dudak Estetiği

Dudak kalınlaştırmada basitçe enjektörle verilen dolgu maddeleri geçici ya da kalıcı yapıdadır. Tek güvenli dolgu uygulaması geçici dolgu uygulaması olup ``hyaluronik asit`` içeren ve 6 ay süre sonunda emilen bir maddedir.

Alın ve Kaş Kaldırma

Kaşların düşük olduğu bireylerde sadece üst göz kağağından deri çıkarılması kaşların daha da aşağıya inmesine neden olabilir. Bu da daha yorgun ve kızgın görünüme neden olabilir. Buna engel olmak üst göz kapaklarındaki fazla derinin alınması yanında kaşların kaldırılması işlemi de yapılır.

Kepçe Kulak

Çok çeşitli operasyon teknikleri olmakla beraber en uygun operasyonlardan birisi kulak arkasından girilerek kıkırdağa şekil verme operasyonudur. Kulak kepçesinin arkaya doğru kıvrımını sağlamak için uygun yerlerden kıkırdağa özel işlem uygulanır ve kulak sayvanının kıvrımı arttırılarak başa daha çok yaklaşması sağlanır. Operasyonun bu özelliği nedeniyle sonuçları daha (uzun yıllar, belki de ömür boyu) kalıcıdır.