Cilt Bakımı

Güzel ve estetik bir görünüm elde etmenin yolu, sağlıklı, pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olmaktan geçer. Dış çevrenin olumsuz etkilerine maruz kalan yüz bölgesinin, düzenli olarak arındırılması ve bakıma alınması gerekir. Sağlıklı bir cilde kavuşmak için, cilt bakımı uygulamalarının yetersiz kaldığı durumlarda problemin düzeyine göre cilt tedavisi yapılmalıdır.

Klasik Bakım

Temizleme ve Koruma aşamalarından oluşur. Yaklaşık 45 dakika süren bir bakımdır.

Yoğun Cilt Bakımı

Temizleme- Besleme ve Koruma aşamalarından oluşan, cildin gerekli serum ve ampullerle beslenmesini de sağlayan 1 saat 15 dakika süren bir bakımdır.

Hydra Peel Bakımı

Yoğun Cilt bakımının, AHA ve BHA hidroksi asitleriyle desteklendiği, sıkmadan ve buhara gerek kalmadan; %90 a varan siyah nokta temizliği yapan, sebum kontrolü ve dezenfektasyon sağlayan, akneleri cildi tahriş etmeden minimuma indiren, cildi nemlendiren, , gözenek ve leke tedavisi de yapan bu uygulama elde edebileceğiniz en derin temizlemeye olanak sağlar.

Muhteşem, kısa sürede tamamlanan, sıkmadan ve de buhara gerek kalmadan uygulanabilen kombine bir bakımdır.

Vakumla yapılan bu bakım aynı zamanda anti-aging etki de sağlar ve ince kırışıklıkları tedavi eder.

Cilt Bakımının Önemi

Cilt, dış etkenlerle daima temas halindedir. Stres, hava, beslenme, sigara ve alkol kullanımı, serbest radikaller, makyaj gibi faktörler cildin dengesinin bozulmasına ve çeşitli şekillerde tepki vermesine neden olur. Sivilcelenme en çok karşılaşılan tepkilerden birisidir. Bu faktörlerin neden olduğu etkilerin giderilmesi için cilt bakımı yapılmalıdır. Düzenli aralıklarla, uzman kontrolünde gerçekleştirilen cilt bakımları yaşlanma etkilerinin bile önlenmesini sağlayabilmektedir. Cilt bakımının sonrasında, kişilerin de bakımı destekleyen ürünleri kullanması gerekir. Evde bakım için doktor tarafından önerilen ürünler aksatılmadan kullanılmalıdır. Beslenmeye dikkat edilmesi de çok önemlidir.

Kuru Ciltler

Cilt tipinin belirlenmesi, uygun bakım yönteminin seçilmesinde çok etkilidir. Kuru ciltler, gerginlik hissinin hissedildiği, pul pul dökülmelerin sıklıkla yaşandığı ciltlerdir. Bu ciltlerde yaşlanma belirtileri daha erken kendini gösterir. Susuz kalan cilt, çatlamaya ve kırışmaya meyillidir. Deri yeteri kadar nemi sağlayamadığı için daima bir kuruluk hissi söz konusudur.

Yağlı Ciltler

Yağlı ciltler, kuru ciltlerin aksine daha fazla yağ ürettikleri için cilt üzerinde parlamalar meydana gelir. Siyah nokta ve sivilce sorunlarının en sık yaşandığı cilt tipidir. Gözenekler diğer cilt tiplerine göre daha geniştir. Temizlendikten sonra nemlendirilmemesi, sebum artışının hızlanmasına neden olur.

Normal Ciltler

Cilt konusunda en şanslı olan kişiler, normal cilde sahip kişilerdir. Cildin pH ve nem dengesi korunduğu için cilt sorunları daha az gözlenmektedir. Beslenmeye ve temel bakımlara dikkat edildiği sürece, cildin sağlığı sürdürülebilir.

Hassas Cilt

İnce bir deriye sahip ve genellikle kırmızı ciltlerdir. Lekelenmeler ve alerjiye yatkınlık en çok bu cilt tipinde gözlemlenir. Hava sıcaklığından en çabuk etkilenen cilt tipidir. Genetik faktörler, yanlış beslenme, sigara, alkol ve yanlış ürünlerin kullanılması cildin hassaslaşmasına neden olabilir. Bakım ürünleri seçilirken çok dikkat edilmelidir.

Güzel bir cilt için yapılması gerekenler

Kaliteli makyaj malzemeleri kullanılmalı, Sigara içilmemeli, Aşırı güneşlenilmemeli, Günde 2 litre su içilmeli, Günlük temizleyici ürünler kullanılmalı, Haftada bir peeling yapılmalı, 15 günde bir maske yapılmalı, Ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırılmalı, Mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.